Pronájem skladovacích stanů jednoduše vysvětleno – část 1: Poptávka

Pravděpodobně nejčastějším způsobem, jak rozšířit svůj úložný prostor o skladovací stan, je jeho pronájem. V tomto třídílném článku bychom vás rádi seznámili s podrobným postupem od poptávky až po kompletně postavený skladovací stan. První část se týká dotazu a informací, které je třeba předem poskytnout. Skladovací stan přece nemůžete postavit jen tak bez dalšího – je třeba zvážit mnoho věcí, z nichž některé si možná ani neuvědomujete.

Jak se s námi spojit

Pokud potřebujete skladovací stan, nejjednodušší způsob, jak se s námi spojit, je prostřednictvím našich webových stránek. Své údaje nám můžete zaslat prostřednictvím kontaktního formuláře na adrese nebo přímo e-mailem. Pokud jste již obeznámeni s procesy a máte všechny potřebné dokumenty, můžete nám již nyní poskytnout podrobné informace o svém projektu a ke zprávě přiložit profily požadavků / datové listy nebo jiné strukturální informace.

Pokud si nejste jisti, co je třeba předem objasnit, nestyďte se: zeptejte se nás! Stačí krátká poznámka ve zprávě a domluvíme se na podrobné diskusi. V takovém případě je vždy vhodné provést kontrolu na místě. Díky svým dlouholetým zkušenostem naši odborníci přesně vědí, co je důležité.

Pronájem skladovacího stanu – co je třeba zvážit

V Německu je vše přísně regulováno. To je dobré pro předcházení chybám, ale vyžaduje to podrobné plánování všemi zúčastněnými. Pro představu o tom, co je třeba si při stavbě skladovacího stanu předem ujasnit, uvádíme několik nejdůležitějších bodů:

Vhodná montážní plocha pro skladovací stany

Pro postavení stanu by měla být k dispozici alespoň jedna rovná plocha. Asfaltové nebo vybetonované povrchy jsou ideální pro stabilní ukotvení sloupů pomocí silných kotev. Je také možné postavit na zhutněném podkladu, například na štěrku – v tomto případě se používají buď zemní kolíky, nebo zátěž (betonové závaží).
Přístupová cesta na shromaždiště musí být snadno přístupná také v případě, že se na ní používá například těžká technika, jako jsou jeřáby nebo velké nákladní automobily. Rádi vám všechny okolnosti předem objasníme při osobní prohlídce a doporučíme.

Ohlašovací povinnost / stavební povolení pro skladovací stany

Stavba skladovacího stanu do plochy 72 m obecně nepodléhá povolení. Záleží také na délce trvání stavby. Do 6 měsíců obvykle stačí žádost jako tzv. „dočasná stavba“. Pokud si chcete skladovací stan pronajmout na delší dobu, je nutné stavební povolení. Společnost Zeltverleih Mehlhose má k dispozici potřebné dokumenty – o stavební povolení však musí požádat nájemce/zákazník sám. Přesné předpisy se mohou v Německu lišit – rozhodující jsou zemské stavební předpisy příslušné spolkové země.

Vzdálenosti od stávajících budov

Pronajaté stany se málokdy staví samostatně. Ve většině případů se staví v blízkosti stávajících budov. I v tomto případě je důležité dodržovat předpisy stavebních předpisů, které se na vás vztahují (v závislosti na spolkové zemi).

vedení a potrubí v bezprostřední blízkosti skladovacích stanů

Totéž platí pro vzduchové rozvody (např. elektřina / telefon): dodržujte dostatečnou vzdálenost. Jak pro samotný skladovací stan, tak pro případné jeřáby potřebné k montáži. Problémy se mohou vyskytnout také u potrubí v zemi. Pokud jsou jako typ upevnění zvoleny zemní hřebíky, zasahují někdy i více než 1 metr do země – je nutné si předem ujasnit, kde a v jaké hloubce kabely vedou. Ale i bez použití hřebíků mohou trubky v zemi způsobit problémy – zejména s bodovým zatížením. Stojany stanů, zejména v zimě (zatížení sněhem) a s přídavnými zátěžemi (ukotvení pomocí zátěže), by neměly být umístěny nad trubkami. Proto je nutné si předem ujasnit trasu kabelů – i zde se doporučuje kontrola u půjčovny stanů Mehlhose.

Jak vidíte, při pronájmu skladovacího stanu je třeba zvážit mnoho bodů, ale Mehlhose Tent Hire je vždy připraven vám pomoci a poradit.

Ve 2. části se podíváme na nabídku a různé možnosti skladovacích stanů.

Pronájem stanů Mehlhose Pronájem stanů a hal

3 kroky k pronájmu haly

Sebastian Schwär Kontaktní osoba pro pronájem stanu MEHLHOSE

1.

Odeslat žádost

Záruka reakce 24 hodin denně a rychlá realizace projektu. I v případě naléhavých požadavků najdeme řešení pro každou výzvu.

+49 35875 / 60024

kontakt@zeltverleih-mehlhose.de

2.

Plánování projektu

V průběhu celého procesu jsme vám k dispozici jako poradci. Náš plánovací tým prověří vaše rámcové podmínky a poradí vám se všemi aspekty schvalování a pojištění vašeho projektu.

3.

Realizace
Projektu

Na náš montážní tým se můžete spolehnout! Díky systémové konstrukci lze naše průmyslové haly rychle dodat, sestavit a kdykoli flexibilně rozšířit.